Jak ustawić sofę

Wiele osób, z przyzwyczajenia albo dla pozornej oszczędności miejsca, ustawia sofę pod ścianą. Zwłaszcza, że mieszkaniami większość nas dysponuje raczej dość niewielkimi. Nie jest to jednak najlepsze wizualnie rozwiązanie.
Gdy nie masz zbyt dużej przestrzeni, spróbuj odsunąć mebel od ściany minimalnie, o kilka centymetrów – będzie wyglądać o wiele lżej. Na większej przestrzeni możesz sobie pozwolić na umieszczenie tego mebla w centralnym miejscu. Podkreślisz tym, że jest najważniejszym elementem wystroju salonu, miejscem, gdzie spędzamy w nim czas, ułatwisz też dojście z każdej strony. W salonie połączonym z kuchnią czy jadalną, nie bój się ustawić sofy tyłem do tej drugiej strefy. Podkreśli to symboliczne rozdzielenie przestrzeni, które spełniają różne funkcje w mieszkaniu. Szczególnie narożniki będą się prezentować dobrze ustawione na środku w dużym pomieszczeniu.
Możesz też postawić sofę przy częściowej ściance działowej. Kiedy mebel ten znajduje się przy ścianie, powieś na nie wyrazisty obraz, zdjęcie czy plakat – pojedynczy, za to w dużym formacie. Samą sofę dobierz do wielkości pomieszczenia i stylu, w jakim chcesz je urządzić. Zwróć uwagę na jakość materiału i wybierz kolor, który będzie praktyczny i estetyczny. Neutralny pozwoli zmieniać poduszki i dodatki, a by nadać wnętrzu nową kolorystykę.

Dodaj komentarz