Jak wybrać stół do jadalni

Wybór stołu, przy którym będziemy stosować posiłki, zależy przede wszystkim od miejsca, jakim dysponujemy, ale i od stylu oraz kolorystyki pomieszczeń w naszym mieszkaniu. Podstawową kwestią jest jednak sam typ i wielkość mebla, a to determinuje wielkość naszego lokum, układ pomieszczeń i liczba domowników. Jeżeli mamy dom z osobną jadalnią, to nie ma raczej problemu z wstawieniem dużego stołu i krzeseł. Najczęściej takie pomieszczenie jest przynajmniej częściowo otwarte, ze względu na wygodę podawania posiłków, ważne więc, aby dopasować meble w jadalni zarówno do kuchni, jak i salonu – a więc cały wystrój domu czy mieszkania powinien tworzyć harmonijną całość.
Kiedy urządzamy mieszkanie z aneksem kuchennym, dobrze sprawdzą się meble rozkładane, które na co dzień nie blokują przejścia, a posłużą nam też na większe spotkanie. Dla pary lub singla w małym mieszkaniu ciekawym rozwiązaniem może być opuszczany blat albo zastąpienie wolnostojącego stołu zamontowaną prostopadle do kuchennych szafek ladą z barowymi krzesłami.
Miejscu, gdzie będziemy spożywać posiłki, warto dodać przytulności i charakteru, dbając o oświetlenie – najlepiej wiszące na stołem lampy, nad nim można umieścić plakaty czy obrazy, a na samym stole zamiast kwiatów, które szybko więdną, stanąć mogą doniczki z ziołami, jednocześnie ozdobne i przydatne w kuchni.

Dodaj komentarz