Meble pod skos – jak wykorzystać przestrzeń

Mieszkania i pokoje na poddaszu wyglądają stylowo i oryginalnie, niekoniecznie są jednak praktyczne. Skosy mocno ograniczają przestrzeń, jaką możemy wykorzystać. Co zrobić, kiedy metr nad podłogą ściana przechodzi w pochyły sufit?
W pokojach dziecięcych i sypialniach bardzo często pod skosem umieszcza się łóżko. Nie jest to jednak wygodnie przy wstawaniu, Często też pomieszczenie zyska również pod względem wizualnym, gdy meble zaaranżujemy inaczej. Pod skosem możemy postawić szafki – zabudowane, z drzwiami i szufladami albo otwarte z widocznymi półkami. Najlepiej, aby zajmowały sporą długość ściany, dobrze będzie więc wykorzystać system mebli modułowych albo zamówić je indywidualnie na wymiar. Łóżko lub sofa powinny znaleźć się w wyższej części pomieszczenia, dzięki temu wyda się ono przestronniejsze. Jeżeli urządzamy całe mieszkanie albo pokój, który będzie pełnił różne funkcje, a pomieszczenie jest przestronne, możemy ustawić sofę do siedzenia pod ścianą ze skosem – jednak zostawiając między nimi trochę wolnej przestrzeni. Zadbajmy o oświetlenie, aby przestrzeń nie była ponura i klaustrofobiczna. W dziecięcym pokoju przestrzeń pod skosem to dobre miejsce na kosze z zabawkami albo materac czy matę, na których dziecko będzie się bawić. Można też urządzić kącik do czytania na leżąco.
Jeżeli masz sypialnię ze skosem z jednej strony, a zaczyna się on dość wysoko – możesz wydzielić tę część pomieszczenia na garderobę. Z kolei ze skosami po obydwu stronach najlepiej umieścić łóżko na środku, symetrycznie między nimi.

Dodaj komentarz