Pomysły na przechowywanie ubrań w sypialni

Najczęściej szafę z ubraniami umieszczamy w sypialni, a przedpokój służy do przechowania okryć wierzchnich, toreb i butów. Możemy wybrać tradycyjne meble – szafy i komody, jak też zdecydować się na mniej typowe rozwiązania.
Dużą popularnością cieszą się szafy w zabudowie, z przesuwnymi drzwiami. Zapewniają one dużo miejsca na przechowywanie przy stosunkowo małej przestrzeni. Jednakże ciekawszym pomysłem okazać się mogą meble modułowe. Również zabudujemy nimi całą ścianę, ale mamy do wyboru o wiele więcej sprytnych rozwiązań, prócz zwykłych półek i wieszaków także różnego rodzaju przegródki, pochyłe półki do wygodniejszego przechowywania rzadziej noszonych butów, dodatków i biżuterii. Dobrze zaaranżowaną i utrzymają w porządku przestrzeń możemy wtedy zostawić otwartą, bez drzwi czy zasłony, za to z ciekawym oświetleniem.
W długim i wąskim pomieszczeniu możemy, zamiast stawiać z jednej strony szafę, a z drugiej łóżko, postawić ściankę działową i urządzić oddzielną garderobę. Przydadzą się wtedy półki na wymiar, stelaże na kółkach i wieszaki montowane do ściany, które pozwolą nam wykorzystać całą dostępną przestrzeń.
Z kolei klasyczne meble sprawdzą się w przestronnych pomieszczeniach, zbliżonych do kwadratu i urządzonych np. w stylu prowansalskim, rustykalnym czy też u miłośników antyków.

Dodaj komentarz