Urządzamy pokój nastolatka

Dla nastolatków ważny staje się to, jak się ubierają, jakimi przedmiotami się otaczają, a także wygląd pokoju. Jest to naturalne, że chcą mieć możliwość wyrażania siebie i chcą, aby wszystko, co do nich należy, oddawało ich zainteresowania i temperament. Urządzając pokój nastoletniego syna lub córki, powinniśmy pozwolić im wybrać meble, dodatki i kolory ścian według własnego upodobania. Możemy co najwyższej odradzić coś, co nie pasuje do danego pomieszczenia albo nie jest warte swojej ceny. Najlepiej wspólnie ustalić budżet, przejrzeć katalogi, inspiracje i wybrać się na zakupy.
Wybierający meble to swojego pokoju, nastoletni syn lub córka raczej będzie chcieć takich, którzy kojarzą się z pierwszoklasistą. A więc dopasowując się do jego gustu klasyczne biurko zastąpić możemy takim bez szuflad, umieścić w pokoju fotel, kanapę, jeśli jest na to wystarczająco miejsca, to może stolik do spotkań z przyjaciółmi, koniecznie też miejsce na książki, płyty, kolekcje czy sprzęt sportowy albo elektroniczny.
W pokoju nastolatka królować będą prawdopodobnie wyraziste barwy i meble bardziej dorosłe, ale o bardziej niesztampowych, modnych kształtach i kolorach. Pozwólmy nastoletniemu dziecku również na ozdobienie ścian – lepiej pomóc powiesić plakaty i zdjęcia w antyramach, niż gdyby miały być przyklejane taśmą lub przyczepiane pinezkami, co będzie wymagać częstych poprawek, więc zostawi więcej śladów na ścianach.

Dodaj komentarz